• +38 (057 46) 42 205
  • salut.chuguev@gmail.com
    • РусскийEnglishУкраїнська

Харківська ГО «Єврорегіон «Слобожанщина», Громадська спілка підприємців м. Чугуїв на початку листопада 2020 року провели перемовини з представниками Громадської спілки «Дорогами вина та смаку Української Бессарабії» з питань розвитку сільського підприємництва та інфраструктури Агротуристичних кластерів спільно з представниками, створених та діючих агротуристичних кластерів в Україні.

У рамках зустрічі національні експерти проєкту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» Валерія Бондаренко (національний експерт з питань створення Доріг вина та смаку, засновник та директор ТО «Славута») та Олена Мотузенко (національний експерт з географічних зазначень та гарантованих традиційних особливостей, продуктів харчування, та з питань еногастрономічного туризму, кандидат географічних наук, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка) запропонували створити «Дорогу вина та смаку Слобожанщини», як еногастромічного маршруту Агротуристичного кластеру «Сіверський Донець».

Проєкт ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» почав діяти з 2017 року та співпрацює з органами державної влади, обласними державними адміністраціями, обласними радами, органами місцевого самоврядування, виробниками, бізнес-асоціаціями, об’єднаннями споживачів, туроператорами, та всіма іншими зацікавленими сторонами з метою вдосконалення системи географічних зазначень в Україні.

Головними бенефіціаром проєкту – є Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України.

Завданням Проєкту – є сприяння впровадженню географічних зазначень у сегменті виноробства та виробництва локальних продуктів на всій території України, а кінцевою метою – сприяння розвитку сільських територій в Україні, завдяки підвищенню конкурентоспроможності місцевих виробників, диверсифікації виробництва та розвитку туризму на сільських територіях.

«Гастрономічні маршрути» - інноваційний для України туристичний продукт, з високим потенціалом сприяння розвитку сільських територій: через підтримку виробників традиційних продуктів, збереження, зміцнення біорозмаїття та культурної спадщини місцевих спільнот, шляхом інтегрованого розвитку агровиробництва та туризму.

Участь у Проєкті ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» надає можливість виходу на європейський ринок місцевої продукції із доданою вартістю, що підвищує рентабельність українських товарів та їх репутацію, стимулює увагу до регіонів їх походження та позитивно в пливає на розвиток туризму.

Система Доріг вирішує найважливіше питання: Яким чином поєднати найкращі пропозиції, знакові об’єкти регіону, так, щоби зберегти і розвинути історичну, культурну, гастрономічну спадщину та зацікавити гостей відвідати край і залишити гроші, отримавши якісні послуги і гарні враження? Саме такий досвід розбудови еногастрономічного туризму експертна група Проєкту втілює в Україні. Першим пілотним регіоном впровадження такої системи стала Одеська область. Бессарабська Дорога визнана інноваційним туристичним продуктом Одеської області та «туристичним магнітом» регіону. На Дорозі збільшився туристичний потік, виробники отримали нові канали збуту своєї продукції. Дорогу включено до туристичних пропозицій багатьох українських та іноземних туроператорів.

Українські Дороги вина та смаку у подальшому будуть інтегровані у європейську систему Доріг вина та смаку та будуть позиціонуватися, як автентичний український національний туристичний продукт.

Так, 4 грудня 2020 року відбувся Всеукраїнський семінар «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури Агротуристичних кластерів» за участю представників Чугуївської міської громади, ініціативної групи зі створення Доріг вина та смаку Слобожанщини, ГО «Спілка підприємців міста Чугуєва», ХГО «Єврорегіон «Слобожанщина», ОКУ «Харківський організаційно-методичний центр туризму». Під час зустрічі була підтримана ініціатива створення Доріг вина та смаку Слобожанщини, яка починається з м. Чугуєва.

11 грудня 2020 року відбувся онлайн Прес-тур з реальною дегустацією гастрономічних продуктів українських виробників «Дорогами вина та смаку Української Бессарабії», у якому взяли участь представники ініціативної групи м. Чугуєва.

25 лютого та 1 березня 2021 року відбувся Всеукраїнський тренінг для лідерів «Доріг вина та смаку із забезпечення сталості розвитку еногастрономічних маршрутів та підтримки мікро- та малих виробників» у рамках Проєкту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» за участю представників обласних державних адміністрацій та ОТГ, Державного агентства розвитку туризму, Міністерства економічного розвитку України, членів правління «Доріг вина та смаку Української Бессарабії», «Доріг вина та смаку Херсонщини», «Доріг вина та смаку Закарпаття», «Доріг Смаку Прикарпаття та Криворіжжя», представників ініціативної групи зі створення Дороги вина та смаку Київщини, Чернігівщини, Буковини, Черкащини, у якому взяли участь і представники ініціативної групи м. Чугуєва.

У рамках Всеукраїнського тренінгу для представників туризму Чугуївської міської територіальної громади Експертною групою Проєкту запропоновано провести з 17 березня по 6 квітня 2021 року цикл семінарів - практикумів із забезпечення умов запуску гастрономічного туристичного маршруту – «Дорога вина та смаку Слобожанщини» за темами:

  1. Семінар – практикум «Дорога вина та смаку Слобожанщини», як інструмент підтримки виробників локальної туристичної продукції Чугуївської міської територіальної громади шляхом створення гастрономічної послуги для туристичного ринку.
  2. Воркшоп для учасників ініціативної лідер-групи для формування базових компетенцій для створення організаційної структури гастрономічного туристичного маршруту - «Дорога вина та смаку Слобожанщини», як інструмент підтримки виробників локальної продукції Чугуївської міської територіальної громади.
  3. Воркшоп - практикум з формування моделі взаємодії громадськості, бізнесу, місцевого самоврядування, влади та організацій технічної допомоги у рамках «Дороги вина та смаку Слобожанщини», як інструмент підтримки виробників локальної продукції Чугуївської міської територіальної громади шляхом диверсифікації виробництва.
  4. Проведення персональних онлайн консультацій з потенційними учасниками щодо створення власних еногастрономічних брендів.
  5. Проведення експертної оцінки та аналізу стратегічного плану розвитку Чугуївської міської територіальної громади, визначення відповідності проєкту запуску маршруту - «Дорога вина та смаку Слобожанщини», як інструменту підтримки виробників локальної продукції Чугуївської міської територіальної громади шляхом створення гастрономічної послуги для туристичного ринку.

Під час семінарів буде розроблено логотип Дороги вина та смаку Слобожанщині, проведено вступ до асоціації Доріг вина та смаку України, проведено формування та затвердження програми підтримки Дороги вина та смаку Слобожанщині на місцевому, обласному та всеукраїнському рівнях, розроблено проєкти для європейських донорів з метою фінансування розвитку туризму громади та буде створено Громадську спілку «Доріг вина та смаку Слобожанщини», яка буде представляти інтереси представників бізнесу еногастрономічного туризму Чугуївської міської територіальної громади.

пп

ПІП

Діяльність

1.      

АБАЛМАСОВА

Ірина Миколаївна

-                    Власник готелю «Меркурій»

2.      

АВЕТЯН

Авет Манавасович

-                    Староста с. Велика Бабка

3.      

БИЧКОВА

Ольга Семенівна

-                           Староста с. Зарожне

4.      

БЕССАРАБ

Наталія Володимирівна

-         директор ФОП «Перша пекарня твого міста»

5.      

ВАСИЛЬЧЕНКО

Сергій Степанович

-       Засновник ТОВ кондитерської фабрики «СВАТ»

6.      

ГУЛЯН

Ваагн Генрихович

-        Приватний виробник вина

7.      

ІВАНОВ

Петро Олексійович

-           Приватний підприємець, директор кафе на базі відпочинку «Берег надій»

8.      

ІГНАТОВ

Валерій Олександрович

-        Власник равликової ферми, с. Циркуни

9.      

КАЩАВЦЕВ

Ігор Анатолійович

-        Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради

10.          

КВАШНІН

Валерій Володимирович

-       приватний виробник меду

11.          

МАЙСТРЕНКО

Людмила Василівна

-         Староста смт Кочеток

12.          

МИХАЙЛОВА

Ольга Миколаївна

-        Староста с. Кам’яна Яруга

13.          

РЄЗАНОВ  

Олег Олексійович

-              Фізична особа – підприємець, адміністратор бази відпочинку «Берег надій»

14.          

ПОГОРІЛИЙ

Денис Станіславович

-            Приватний підприємець «Датіс» (виробництво кави)

15.          

СЕМЕНЮТА

Олександр Андрійович

-        Директор ТОВ «ДАРС-Д».Виробництво вина

16.          

СМАЛЕНИЙ Тарас

-                    Власник екосадиби «Тарасова садиба»

17.          

СИРОМОЛОТ

Едуард Анатолійович

-       Президент ХГО«Єврорегіон «Слобожанщина»

18.          

ЧУДНИЙ

Євген Миколайович

-          Заступник голови Малинівської ОТГ

19.          

ХОЛОДОК

Валентина Дмитрівна

-          Директор ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму»

20.          

Генадій, Ольга

-   Власники лавандової плантації,
с. Лебяже

21.          

ЦИБУЛЬНІК

Олена Василівна

-         Начальник відділу культури і туризму Чугуївської міської ради

        

 

                     

 

 

                     

 

 

                

Семінар – практикум «Дорога вина та смаку Слобожанщини», як інструмент підтримки виробників локальної туристичної продукції Чугуївської міської територіальної громади шляхом створення еногастрономічної послуги для туристичного ринку

Організатор  заходу: Чугуївська  міська рада.

Мета заходу:  – Визначення  туристичного та еногастрономічного потенціалу Чугуївської міської територіальної громади, Малиновської, Чкалівської ОТГ, підвищення  їх конкурентоспроможності шляхом ініціації проекту «Дорога вина та смаку Слобожанщини»  

Учасники заходу: представники та виробники локальної продукції Чугуївської міської територіальної громади, Малинівської ОТГ, Чкалівської ОТГ, ресторатори, готел’єри, власники зелених садиб, туроператори, громадські організації, учасники Агротуристичного кластеру Сіверський Донець,  профільні обласні комунальні заклади, старости  сіл та селищ Чугуївської  міської територіальної громади.    

Модератор заходу: Валерія Бондаренко – національний  експерт з питань створення та розвитку Доріг Вина та Смаку  Проекту ЄС “Підтримка розвитку системи географічних зазначень  в Україні”, директор “ТО Славута”.

 Дата  проведення:  23 березня 2021 року , початок  – 10.00

 Реєстрація (обов’язкова): до 22  березня 2021 року включно за посиланням

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfGmMJfUxejFMq_mykUmkcEwXwzIpgMbMoVTt4RQU10owCPSg/viewform

 Місце проведення: зала засідань Чугуївської  міської ради, м. Чугуїв  вул. Старонікольська 35 А

 Формат проведення– гібридний:  оф лайн плюс онлайн

9:30 — 10:00

Реєстрація учасників ( зал засідань Чугуївської міської ради)

10:00 — 10:05   

Відкриття семінару. Привітання учасників.

 

Ігор Кащацев – заступник  Чугуївського міського голови з питань діяльності виконавчого органів ради

10:05  — 10:25

Олена Мотузенко -Національний експерт Проєкту Європейського Союзу (онлайн включення) к.г.н. доцент кафедри географії України КНУ

Місце регіональних гастрономічних маршрутів в системі Доріг вина та смаку України.  

10:25 — 10:45    

.

Валерія Бондаренко - Національний експерт Проекту Європейського Союзу з питань створення “Доріг вина та смаку”, засновник та директор ТО “Славута”(онлайн включення)

Інструменти розбудови Доріг вина та смаку на прикладі пілотного проекту  ЄС «Дороги вина та смаку Української  Бессарабії ”

10:45  — 10:55

“Дорога вина та смаку Української Бессарабії” як інструмент підтримки локальних виробників”

Ірина Польшакова – співвласниця винного льоху Вінарія, президент ГС Дорога вина та смаку Української Бессарабії» (онлайн включення)

10:55  — 11:10

 «Про гастрономічний  потенціал Харківщини» 

 

Валентина Холодок, директор ОКЗ «Обласний комунальний заклад «Харківський організаційно-методичний центр туризму»

11.10 -11.25

«Напрацювання ініціативної групи щодо створення  «Дороги  вина та смаку Слобожанщини»,  потенційні учасники дороги та розвиток діяльності Агротуристичного кластеру «Сіверський Донець»   

 Едуард Сиромолот, президент ХГО «Єврорегіон «Слобожанщина»

 Олександр Семенюта, голова громадської організації  «Спілка підприємців міста Чугуєва»

11.25 – 11.35 

 «Про Гастрономічний потенціал  Малинівської ОТГ»

 Євген Чудний, заступник голови Малинівської ОТГ

11:35  — 12:00  

Питання відповіді

 

Практична частина

12.00   — 13:30

“Потенціал створення «Дороги вина та смаку  Слобожанщини»

Модератори: Валерія Бондаренко – Олександр Семенюта, Едуард   Сиромолот

(на воркшоп залишаються лише зацікавлені учасники, в ході воркшопу кожна локація себе  представляє, створимо драфт карти, сформуємо пул потенційних учасників ГС “Дороги вина та смаку Слобожанщини ”.

Якщо ви хочете відвідати музей безкоштовно! Якщо ви готові взяти на себе роль головного експерта! Якщо ви любите приємні подарунки! Якщо ви бажаєте отримати нові враження! Тоді вам до нас!

Запрошуємося доєднатися до проєкту, що запускає Художньо-меморальний музей І.Ю. Рєпіна. А саме – тестування аудіогіду. Вам достатньо прийти в музей Рєпіна (м.Чугуїв, вул. Музейна,можна навіть в темних окулярах і діловому костюмі та сказати пароль: «Я прийшов протестувати ваш аудіогід».

Після цього ви отримуєте анкету та дозвіл безкоштовного входу. Ваша місія: пройти експозицію та повністю прослухати аудіо екскурсію (українська та російська мова на вибір). Водночас вам потрібно заповнити коротку анкету своїми враженнями. Завершивши огляд дому-музею та майстерні художника просимо вас обміняти вашу заповнену анкету на подарунок-подяку у музейного доглядача.

Ми робимо це для того, щоб отримавши ваші відгуки, побажання та зауваження зробити аудіогід ще кращим, цікавішим та комфортнішим для вас, наші любі відвідувачі. Хочемо зауважити, що аудіогід який ви прослухаєте, також є результатом спільної праці. За допомогу в його записі щиро дякуємо Чугуївській радіокомпанії!

Творимо майбутнє разом!

Сьогодні, 20.12.2019, до Юнацької бібліотеки завітали учні 2-Б класу Чугуївського НВК № 6 з класним керівником - Денисенко Оленою Вікторівною, де на маленьких школярів чекав цікавий майстер-клас з виготовлення новорічних листівок. Діти охоче розпочали декорувати та розфарбовувати листівки, після закінчення майстер-класу учні переглянули цікавий зимовий мультик. Захід пройшов по-новорічному весело та плідно.

Search