• +38 (057 46) 42 205
  • salut.chuguev@gmail.com
    • РусскийEnglishУкраїнська

Інформаційна довідка

Харківська ГО «Єврорегіон «Слобожанщина», Громадська спілка підприємців м. Чугуїв на початку листопада 2020 року провели перемовини з представниками Громадської спілки «Дорогами вина та смаку Української Бессарабії» з питань розвитку сільського підприємництва та інфраструктури Агротуристичних кластерів спільно з представниками, створених та діючих агротуристичних кластерів в Україні.

У рамках зустрічі національні експерти проєкту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» Валерія Бондаренко (національний експерт з питань створення Доріг вина та смаку, засновник та директор ТО «Славута») та Олена Мотузенко (національний експерт з географічних зазначень та гарантованих традиційних особливостей, продуктів харчування, та з питань еногастрономічного туризму, кандидат географічних наук, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка) запропонували створити «Дорогу вина та смаку Слобожанщини», як еногастромічного маршруту Агротуристичного кластеру «Сіверський Донець».

Проєкт ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» почав діяти з 2017 року та співпрацює з органами державної влади, обласними державними адміністраціями, обласними радами, органами місцевого самоврядування, виробниками, бізнес-асоціаціями, об’єднаннями споживачів, туроператорами, та всіма іншими зацікавленими сторонами з метою вдосконалення системи географічних зазначень в Україні.

Головними бенефіціаром проєкту – є Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України.

Завданням Проєкту – є сприяння впровадженню географічних зазначень у сегменті виноробства та виробництва локальних продуктів на всій території України, а кінцевою метою – сприяння розвитку сільських територій в Україні, завдяки підвищенню конкурентоспроможності місцевих виробників, диверсифікації виробництва та розвитку туризму на сільських територіях.

«Гастрономічні маршрути» - інноваційний для України туристичний продукт, з високим потенціалом сприяння розвитку сільських територій: через підтримку виробників традиційних продуктів, збереження, зміцнення біорозмаїття та культурної спадщини місцевих спільнот, шляхом інтегрованого розвитку агровиробництва та туризму.

Участь у Проєкті ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» надає можливість виходу на європейський ринок місцевої продукції із доданою вартістю, що підвищує рентабельність українських товарів та їх репутацію, стимулює увагу до регіонів їх походження та позитивно в пливає на розвиток туризму.

Система Доріг вирішує найважливіше питання: Яким чином поєднати найкращі пропозиції, знакові об’єкти регіону, так, щоби зберегти і розвинути історичну, культурну, гастрономічну спадщину та зацікавити гостей відвідати край і залишити гроші, отримавши якісні послуги і гарні враження? Саме такий досвід розбудови еногастрономічного туризму експертна група Проєкту втілює в Україні. Першим пілотним регіоном впровадження такої системи стала Одеська область. Бессарабська Дорога визнана інноваційним туристичним продуктом Одеської області та «туристичним магнітом» регіону. На Дорозі збільшився туристичний потік, виробники отримали нові канали збуту своєї продукції. Дорогу включено до туристичних пропозицій багатьох українських та іноземних туроператорів.

Українські Дороги вина та смаку у подальшому будуть інтегровані у європейську систему Доріг вина та смаку та будуть позиціонуватися, як автентичний український національний туристичний продукт.

Так, 4 грудня 2020 року відбувся Всеукраїнський семінар «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури Агротуристичних кластерів» за участю представників Чугуївської міської громади, ініціативної групи зі створення Доріг вина та смаку Слобожанщини, ГО «Спілка підприємців міста Чугуєва», ХГО «Єврорегіон «Слобожанщина», ОКУ «Харківський організаційно-методичний центр туризму». Під час зустрічі була підтримана ініціатива створення Доріг вина та смаку Слобожанщини, яка починається з м. Чугуєва.

11 грудня 2020 року відбувся онлайн Прес-тур з реальною дегустацією гастрономічних продуктів українських виробників «Дорогами вина та смаку Української Бессарабії», у якому взяли участь представники ініціативної групи м. Чугуєва.

25 лютого та 1 березня 2021 року відбувся Всеукраїнський тренінг для лідерів «Доріг вина та смаку із забезпечення сталості розвитку еногастрономічних маршрутів та підтримки мікро- та малих виробників» у рамках Проєкту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» за участю представників обласних державних адміністрацій та ОТГ, Державного агентства розвитку туризму, Міністерства економічного розвитку України, членів правління «Доріг вина та смаку Української Бессарабії», «Доріг вина та смаку Херсонщини», «Доріг вина та смаку Закарпаття», «Доріг Смаку Прикарпаття та Криворіжжя», представників ініціативної групи зі створення Дороги вина та смаку Київщини, Чернігівщини, Буковини, Черкащини, у якому взяли участь і представники ініціативної групи м. Чугуєва.

У рамках Всеукраїнського тренінгу для представників туризму Чугуївської міської територіальної громади Експертною групою Проєкту запропоновано провести з 17 березня по 6 квітня 2021 року цикл семінарів - практикумів із забезпечення умов запуску гастрономічного туристичного маршруту – «Дорога вина та смаку Слобожанщини» за темами:

  1. Семінар – практикум «Дорога вина та смаку Слобожанщини», як інструмент підтримки виробників локальної туристичної продукції Чугуївської міської територіальної громади шляхом створення гастрономічної послуги для туристичного ринку.
  2. Воркшоп для учасників ініціативної лідер-групи для формування базових компетенцій для створення організаційної структури гастрономічного туристичного маршруту - «Дорога вина та смаку Слобожанщини», як інструмент підтримки виробників локальної продукції Чугуївської міської територіальної громади.
  3. Воркшоп - практикум з формування моделі взаємодії громадськості, бізнесу, місцевого самоврядування, влади та організацій технічної допомоги у рамках «Дороги вина та смаку Слобожанщини», як інструмент підтримки виробників локальної продукції Чугуївської міської територіальної громади шляхом диверсифікації виробництва.
  4. Проведення персональних онлайн консультацій з потенційними учасниками щодо створення власних еногастрономічних брендів.
  5. Проведення експертної оцінки та аналізу стратегічного плану розвитку Чугуївської міської територіальної громади, визначення відповідності проєкту запуску маршруту - «Дорога вина та смаку Слобожанщини», як інструменту підтримки виробників локальної продукції Чугуївської міської територіальної громади шляхом створення гастрономічної послуги для туристичного ринку.

Під час семінарів буде розроблено логотип Дороги вина та смаку Слобожанщині, проведено вступ до асоціації Доріг вина та смаку України, проведено формування та затвердження програми підтримки Дороги вина та смаку Слобожанщині на місцевому, обласному та всеукраїнському рівнях, розроблено проєкти для європейських донорів з метою фінансування розвитку туризму громади та буде створено Громадську спілку «Доріг вина та смаку Слобожанщини», яка буде представляти інтереси представників бізнесу еногастрономічного туризму Чугуївської міської територіальної громади.

Search